„Śpiewać pięknie Bogu to znaczy śpiewać z radością. Co znaczy śpiewać z radością? Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego, co śpiewa się sercem”
                                                                                                                                                                                                                                                / Św. Augustyn/

Chór Parafialny w Godziszowie założył w 1999r, p. Mirosław Maksim – organista i dyrygent a zarazem człowiek pełen zapału,  wrażliwości  i wytrwałości. Inicjatorem i od samego początku troskliwym opiekunem chóru jest  Proboszcz ks. Józef Krawczyk.

W kolejnych latach liczba śpiewaków wzrastała, wielu parafian przyłączyło się do chóru, odkrywając w sobie talent do śpiewania. Wszystkich połączyła miłość do muzyki i chęć wyśpiewania Bogu chwały.  Obecnie działający chór wykonuje pieśni w układzie 4 – głosowym, w dalszym ciągu doskonali i podnosi swój poziom artystyczny. Obecnie chór tworzy 24 członków. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. W swoim repertuarze chór wykonuje pieśni religijne w języku polskim, utwory łacińskie, pieśni patriotyczne a także piosenki ludowe.

Chór Parafialny uczestniczy we Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych, bierze udział w corocznym koncercie kolęd w naszej parafii. Działalność chóru wykracza także poza granice parafii.

Znaczna część członków chóru tworzy  Zespół Ludowy, który bierze udział w licznych inicjatywach gminnych i kultury ludowej. W 2009 roku Zespół Ludowy otrzymał Nagrodę im. Oskara Kolberga, która jest najwyższą nagrodą w Polsce jaką można otrzymać w tej kategorii.

Ale chór to nie tylko próby i występy. To jedna, wielka, prężna rodzina śpiewacza, która potrafi być dla siebie wsparciem w trudnych chwilach,  ale także uczestniczy i w radosnych. Podczas prób, oprócz ciężkiej i mozolnej nauki śpiewu jest czas na żarty, rozmowę.

Od momentu założenia chóru minęło już kilkanaście lat. Przez te lata „przewinęło się” wiele osób, ale są i tacy, którzy śpiewają od początku powstania chóru. Serdecznie zapraszamy nowych członków do naszej wspólnoty.