Brak komentarzy

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym dniu w naszym kościele parafialnym o godz. 13.00 sprawowana była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Naszej modlitwie przewodniczył Ks. Proboszcz Józef Krawczyk. Wyjątkowej oprawy uroczystej Eucharystii dodała asysta liturgiczna złożona z ministrantów z parafii Godziszów, Andrzejów i Piłatka. Na Mszy świętej były obecne liczne poczty sztandarowe, młodzież trzymająca kilkumetrową flagę i strażacka kompania honorowa.

Po mszy świętej wszyscy przeszli w uroczystym orszaku do Publicznej Szkoły Podstawowej w Godziszowie Pierwszym, gdzie została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Następnie w gmachu szkoły odbyła się akademia w wykonaniu uczniów PSP w Godziszowie Pierwszym.

Galeria z uroczystości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.