Brak komentarzy

Wycieczka KSM i LSO do Trójmiasta

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…”

Tak przed laty śpiewał zespół Czerwone Gitary. Dla młodzieży z KSM i LSO z naszej parafii słowa piosenki mogłyby być motywem przewodnim, a jednocześnie podsumowaniem wycieczki, która odbyła się w dniach 8-10 maja 2019 r. Pod okiem opiekunów, młodzież miała okazję naprawdę miło spędzić czas, odpoczywając i świetnie się bawiąc nad Bałtykiem.

Pierwszy dzień upłynął nam błyskawicznie. Zwiedziliśmy Starówkę Gdańską, odbyliśmy rejs statkiem na Westerplatte. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie przespacerowaliśmy się po najdłuższym deptaku nad Morzem Bałtyckim – sopockim molo. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gdyni, a w nim Akwarium Gdyńskiego, a także żaglowców „Dar Pomorza” oraz „Dar Młodzieży”.

Następny dzień spędziliśmy na Mierzei Helskiej. Zwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa, które mieści się w zabytkowym, poewangelickim kościele św. Piotra i Pawła, a także Fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Wieczór upłynął nam na dobrej zabawie, połączonej z pałaszowaniem kiełbasek z grilla.

Atrakcją trzeciego, niestety ostatniego dnia naszej wycieczki, było zwiedzanie monumentalnego, gotyckiego zespołu zamkowego w Malborku. Nie da się ukryć, że była to bardzo ciekawa i dostarczająca wielu wrażeń wycieczka, którą każdy z uczestników zapamięta na bardzo, bardzo długo.

(Gumienik D.)

Zdjęcia z wyjazdu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.