Brak komentarzy

WIZYTA DUSZPASTERSKA W CZASIE PANDEMII

Drodzy Parafianie!

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 15:00 w ramach tegorocznej „kolędy” gromadzimy się wszyscy w jednym miejscu w naszych domach, aby modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na cały 2021 rok.

W miejscu spotkania przygotowujemy wszystko jak na wizytę duszpasterską. Stół przykrywamy białym obrusem, na nim kładziemy krzyż, zapaloną świecę, Pismo Święte, wodę święconą oraz poświęcone w ubiegłą niedzielę kredę i kadzidło.

O godz. 15:00 w łączności z naszymi duszpasterzami uczestniczymy w transmisji Mszy Świętej z kościoła parafialnego. Dbamy o właściwą postawę podczas całej mszy świętej i włączmy się czynnie w modlitwę i śpiew. Po komunii świętej, którą można przyjąć na sposób duchowy odbędzie się specjalny obrzęd związany z tegoroczną kolędą.

 

Po ogłoszeniach księdza proboszcza, w trakcie śpiewu kolędy rozpalamy węgielek (zachowujemy wszystkie środki ostrożności, umieszczając go na żaroodpornej podstawce lub naczyniu). Po rozpaleniu wsypujemy poświęcone kadzidło na węgielek, aby wonny dym unosił się z naszymi modlitwami przed Oblicze Boże.  Następnie słuchamy fragmentu z Pisma Świętego Łk 2,1-14

 

Po wysłuchaniu Ewangelii ksiądz proboszcz poprowadzi modlitwy z folderu kolędowego:

Panie Jezu Chryste, stajemy w Twojej obecności, aby polecić Twojej opiece nasz dom, rodzinę i wszystko, co posiadamy. W tym roku nie ma z nami kapłana, który zawsze w Twoim imieniu przychodził nas pobłogosławić. Chcemy jednak pokornie prosić Cię o Twoje błogosławieństwo, gdyż mocno wierzymy w to, że jesteś nam życzliwy i pragniesz naszego szczęścia. Pozwól nam dobrze przeżyć tę chwilę wspólnej modlitwy.

 

Panie Jezu, Ty przyrzekłeś, że gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imię Twoje, tam Ty jesteś pośród nich, zmiłuj się nad nami.

Zmiłuj się nad nami.

Panie Jezu Chryste, Ty wstąpiłeś do domu Zacheusza, przybądź i do nas ze swoim błogosławieństwem, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Amen.

 

Panie Jezu Chryste, Ty przyszedłeś na ziemię, aby zamieszkać wśród nas, ludzi. Uświęciłeś dom rodzinny w Nazarecie. Prosimy Cię, błogosław także naszą rodzinę i nasz dom. Pozostań w naszej rodzinie i mieszkaj z nami przez wszystkie dni nowego roku. Ciebie prosimy…

Wysłuchaj nas Panie

Niech wszyscy codziennie doświadczamy Twojej obecności i pomocy. Ciebie prosimy…

Wysłuchaj nas Panie.

Chorym członkom naszej rodziny przywróć zdrowie, a naszych bliskich zmarłych przyjmij do chwały nieba. Ciebie prosimy…

Wysłuchaj nas Panie.

 

Po tej modlitwie głowa rodziny całuje krzyż i podaje do ucałowania wszystkim domownikom. Następnie ksiądz proboszcz kontynuuje modlitwę:

Boże Ojcze, Ty jesteś źródłem naszego szczęścia. Jako Twoje dzieci pragniemy doświadczyć mocy Twego błogosławieństwa. Prosimy, ześlij je na ten dom, wszystkich jego mieszkańców, a także na tych, którzy przekroczą jego próg. Jezu Chryste, niech Twoja Krew chroni nas od wszelkiego zła i nieszczęścia. Zawierzamy się Twemu miłosiernemu Sercu, pragnąc Twego królowania w nas i pośród nas. Maryjo, nasza Matko, Twemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy nas samych i wszystko, co mamy. Święty Józefie, powierzamy Ci opiekę nad nami i naszym domostwem. Aniołowie i Święci Boży, otaczajcie nas modlitwą, abyśmy mogli żyć w pokoju dzieci Boga.

Po tej modlitwie głowa rodziny albo wyznaczona osoba kropi wodą święconą mieszkanie. Następnie odmawiamy modlitwę Ojcze nasz…

Po modlitwie Ojcze nasz przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo. Po błogosławieństwie głowa rodziny lub wyznaczona osoba znaczy na drzwiach wejściowych poświęconą kredą znaki: K+M+B 2021 lub C+M+B 2021.

Na zakończenie śpiewamy kolędę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.