Środa Popielcowa

26 lutego rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem, któremu towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Czytaj dalej

Ciastko na ostatki

W ostatnią niedzielę lutego młodzież z KSM-u po każdej Mszy Świętej będzie rozdawać ciasto. Przy okazji KSM-owicze będą zbierać ofiary na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii.

Czytaj dalej

Główne uroczystości 90-lecia powstania parafii

Główne uroczystości z okazji 90-lecia powstania parafii oraz poświęcenie i oddanie do użytku domu parafialnego odbędą się 23.09.2018, o godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, biskupa Artura Mizińskiego oraz biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.

Czytaj dalej

Odpust parafialny

Dnia 16 lipca w Kościele Katolickim jest obchodzone Święto Matki Bożej z góry Karmel, znane też jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Z racji tego wspomnienia, dnia 22 lipca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić uroczystości odpustowe, suma odpustowa o godz. 12:00.

Czytaj dalej